XIII WFTDzG, dzień trzeci – wieczór gospodarzy

29  czerwca o godz. 20.30 w ramach Wieczoru Gospodarzy zaprezentowane zostało przedstawienie Teatr „Skene” pt: „Trzy razy bajka”, oraz przedstawienie „Teatru Ludzi Upartych” pt: „Pif, paf! Jesteś trup!”.

„Trzy razy bajka” - plakatSpektakl pt: „Trzy razy bajka” okraszony jest wieloma piosenkami i łatwo wpadającą w ucho muzyką. Wesoła, wartka akcja, kolorowa scenografia i kolorowe kostiumy są niewątpliwym atutem tego przedstawienia.

Spektakl adresowany jest głównie do dzieci młodszych – z przedszkoli i szkół podstawowych – i tych nieco starszych, którzy zechcą sobie przypomnieć swoje dzieciństwo, kiedy to byli zafascynowani przygodami bohaterów tych trzech, przepięknych bajek.


„Pif! Paf!...” - plakat„Pif, paf!…” to dramat o problemach nastolatków i wynikających z nich konsekwencji. Autor doskonale zagłębia się w psychikę zagubionych nastolatków, którzy nie znajdują zrozumienia wśród swoich rówieśników, rodziców, nauczycieli i stara się znaleźć źródło ich problemów… Sztuka nie odnosi się tylko do młodzieży, która strzela do rówieśników, ale podejmuje rozważania nad problemami nastolatków, które potrafią doprowadzić do wielu innych, strasznych rzeczy. Opowiada o przemocy w szkołach, tak zwanej „fali” i jej tragicznych skutkach… Zaznacza, że to spotkani ludzie, rodzice, nauczyciele, koledzy, kształtują dojrzewającego człowieka. To dramat niezwykle ważny, dający do myślenia