XII WFTDzG, dzień drugi – pierwszy dzień prezentacji konkursowych

Już od rana oprócz przygotowań do spektakli, młodzi aktorzy mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat sztuki aktorskiej na warsztatach prowadzonych przez aktorkę Katarzynę Anzorge, oraz aktora i instruktora teatralnego, Pawła Ptaszkiewicza.XII WAKACYJNY FESTIWAL TEATRÓW DZIECIĘCYCH ZZA GARANICY - plakat

Do walki o zwycięstwo stanęły następujące zespoły: Teatr Zaczarowana Szkatułka z Ukrainy, Teatr Lidziany i Teatr MiUD z Białorusi

Teatr ZACZAROWANA SZKATUŁKA  – „Ludzie w pudełkach”  i „Zabawa z cieniem” (UKRAINA)
Działa nieprzerwanie od 2002 roku przy Pałacu Młodzieży we Lwowie.  Zepół tworzą młodzi ludzie w wieku od  12 -16 lat i jest to ich 7-ta wizyta na Wakacyjnym Festiwalu Teatrów Dziecięcych zza Granicy.

Teatr LIDZIANY – „Źródło radości” (BIAŁORUŚ)
Zespół w zeszłym roku debiutował na włocławskim Wakacyjnym Festiwalu Teatrów Dziecięcych zza Granicy. Jest teatrem przykościelnym, a w obecnym składzie działa 3 lata. Tworzą go młodzi ludzie w wieku od 10 – 16 lat, z których część brała już udział w przeglądach i konkursach teatralnych.

Teatr PRZYJACIELE – „Co ja tutaj robię” (LITWA)
Teatr działa przy gimnazjum im. Św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu na Litwie. Teatr istnieje już 10 lat,i  jest bardzo dobrze znany włocławskiej publiczności, ponieważ dokładnie od początku jego istnienia  możemy oglądać prezentowane spektakle na kolejnych edycjach naszego festiwalu. Do tej pory   grali przede wszystkim baśnie, tym razem nie będzie to baśń, aczkolwiek spektakl w baśniowo – sennej oprawie.

Teatr MiUD – „Moje nie moje” (BIAŁORUŚ)
Przyjechali z małej miejscowości Swisłocz z Białorusi. Grupa powstała z chęci wzięcia udziału w naszym festiwalu. Zaczynali od jasełek, wystawianych dla lokalnej publiczności. W 2014r. zdobyli wyróżnienie, a w 2015 główną nagrodę na Festiwalu Teatrów Dziecięcych zza Granicy we Włocławku.