XII WFTDzG, dzień drugi – wieczór gospodarzy

29 czerwca o godz. 20.30 w ramach Wieczoru Gospodarzy swoje najnowsze przedstawienie pt: „Babcia na jabłoni” zaprezentował Teatr Skene, na które zapraszamy uczestników Festiwalu jak i mieszkańców Włocławka.

„Babcia na jabłoni” - plakatJest to współczesny spektakl, który powstał na motywach powieści Mira Lobe, austriackiej pisarki, której talent porównywany jest z twórczością Astrid Lindgren.

„Babcia na jabłoni” to spektakl o fascynacji młodych ludzi zdobyczami elektronicznej technologii – smartfonami, laptopami itd. Młodzi ludzie swoje wzajemne kontakty opierają głównie w oparciu o te technologie i nie potrafią ze sobą rozmawiać „w cztery oczy”; przechwalają się posiadanym sprzętem i szydzą z tych, których nie stać na najnowsze nowinki w tym zakresie.

W takim właśnie świecie żyje główny bohater tej opowieści, Andi, chłopiec, który bardzo chciał mieć babcię. I nagle… taka wymarzona przez niego babcia pojawia się nie wiadomo skąd i znajduje sobie miejsce na jabłoni. Babcia wcale nie jest stara, jest trochę zwariowana, staroświecka, ale za bardzo mądra i dowcipna. Okazuje się, że jest ona najlepszym sposobem na smutki i kłopoty, do tego potrafi wymyślać znakomite zabawy, przy których młodzi ludzie zapominają o potrzebie używania smart fonów. Babcia uświadamia im, że bezpośrednie rozmowy są bardziej wartościowe niż te „elektroniczne”.

Czy babci uda się przekonać młodych ludzi, że poza elektronicznymi gadżetami też istnieje fajne życie?

Spektakl adresowany do widzów od lat 7 do 107 jest okazją, by przyjrzeć się naszej codzienności z dystansem i humorem…